Javascript Menu by Deluxe-Menu.com
Søhøjlandets Bordtennis Forum Indeks Sponsorer
Kalender 
Kalender begivenhederKalender
Fre 29. Jul 2016
Lør 30. Jul 2016
Jeppe Bonné 9 år
Søn 31. Jul 2016
Man 01. Aug 2016
Tirs 02. Aug 2016
Tryk HER for at læse eller skrive indlæg
Sølv til DM hold for drenge/piger
Opdateret: Generalforsamoing den 4 Juni
Følg Danish International
Thea og Tone på nye opgaver
Sommer Elitetræning 2. Maj til 23 Juni
Tilbud til alle begyndere og øvede
Nordsø Cup 16-17 april
Bordtennis i Påsken !!
Træning aflyst i Balle onsdag den 23. Marts
Grand Prix triumf i weekenden
Interne Links
-> Bestyrelse
-> Udvalg
-> Politik/Værdi
-> Medlemsskab
-> Spillerdragt
-> Om spiller rating
-> Om bordtennisportalen
->Sponsorer
Eksterne Links
-> Bordtennisportalen
-> Dansk Bordtennis Union
-> Jysk Bordtennisunion
-> DGI Bordtennis
-> Ratinglister
-> Bordtenniseksperterne
Besøg Søhøjlandets Bordtennisklub på Facebook

Log in/ud
Næste stævner
Hold
********** Veteran DT **********
Carsten og JohnDM 70
Ole + 2xJacobsen1 Div. 50
Larsen, Nedergaard, SøndergaardDM 40 Slutspil
.
********** DT **********
Holdleder. Niels Peter1 Division, Herre
Holdleder: Claus Larsen/Anne SophieElitedivisionen, Dame
Holdleder: BachJunior Division
M JørgensenDrenge Division
.
********** JBTU Senior **********
Michael, Jonas, Stoffer, Højer, Viggo og MarcusDT kval SBTK2 (Jørgensen)
Bach, Bisbo, Bent, Bjarke, Giraf, Simon DT kval SBTK3 (Bach)
Carsten, Ole, Poul, RasmusJyl. SBTK4 (Nielsen)
Claus, Søren, Peter og NielsSerie 1 SBTK5 (Wandall)
Kaj, John, Marek, AsgerSerie 1 SBTK6 (Ørndrup)
Rasmus Frost, Hans Fynbo, Jakob Funk, Asbjørn CrollSerie 2 SBTK7 (Funk/Frost/Croll/Fynbo)
Leif, Ib, Flemming, MortenSerie 3 SBTK48 (Bønding)
********** DGI Ungdom **********
Villiam, Frederik, Mathias, CarlPuslinge (Holdleder: Hold
(spiller på Mølleskolen)Yng. Drg. (Mads, Lukas, Marcus)
Drg. Jylser. (Pappe, Mejer, Bak, Lajer)
Jr. 2+3 (Anders, Nicko, Hieu)
Side Info
Online nu: Ingen Tilmeldte, 7 Gæster
Online nu: Ingen
* Chart.dk *